NISSAN

 W 1911r Masujiro Hashimoto założył w Tokio firmę Kwaishinsha. Przy współpracy z Kenjiro Dena, Rokuro Aoyamy i Meitaro Takeuchi skonstruował pojazd osobowy- DAT. Zdobywszy doświadczenie w USA, konstruuje w Japonii pierwszy swój samochód osobowy o nazwie DAT. Po kolejnych zmianach 1 kwietnia 1934 roku nowe przedsiębiorstwo zmieniło nazwę na NissanMotor Co. Po wojnie firma wydostała się z kryzysu dzięki współpracy z brytyjskim Austinem i produkcji licencyjnych pojazdów. Doświadczenia wojenne przyczyniły się do powstania w 1951r. legendarnego obecnie modelu Patrol. Wkrótce stała się drugim co do wielkości producentem samochodów w Japonii. W 1983 roku zaprzestano stosowania nazwy Datsun, a zaczęto używać Nissan, która do tej pory była zarezerwowana dla ciężarówek. Ofensywa na rynek Europejski rozpoczęła się w 1980r.

Artykuły o marce

Jeszcze kilka lat temu daleka podróż w pełni elektrycznym samochodem wydawała się być pomysłem niezwykle trudnym do zrealizowania.
W ostatnich latach samochody elektryczne zdobywają coraz większą popularność, powoli stając się elementem krajobrazu motoryzacyjnego.