NISSAN

 W 1911r Masujiro Hashimoto założył w Tokio firmę Kwaishinsha. Przy współpracy z Kenjiro Dena, Rokuro Aoyamy i Meitaro Takeuchi skonstruował pojazd osobowy- DAT. Zdobywszy doświadczenie w USA, konstruuje w Japonii pierwszy swój samochód osobowy o nazwie DAT. Po kolejnych zmianach 1 kwietnia 1934 roku nowe przedsiębiorstwo zmieniło nazwę na NissanMotor Co. Po wojnie firma wydostała się z kryzysu dzięki współpracy z brytyjskim Austinem i produkcji licencyjnych pojazdów. Doświadczenia wojenne przyczyniły się do powstania w 1951r. legendarnego obecnie modelu Patrol. Wkrótce stała się drugim co do wielkości producentem samochodów w Japonii. W 1983 roku zaprzestano stosowania nazwy Datsun, a zaczęto używać Nissan, która do tej pory była zarezerwowana dla ciężarówek. Ofensywa na rynek Europejski rozpoczęła się w 1980r.

Artykuły o marce

Nissan przedstawia kulisy programu szczegółowych testów, który zostały przeprowadzone, aby zoptymalizować doświadczenia z jazdy na drogach całego świata.
Spółka Nissan ogłosiła plany zwiększenia udziału energii z odnawialnych źródeł w zakładach produkcyjnych w Sunderland w Wielkiej Brytanii, które wykorzystują rekordową ilość zielonej energi
Zaledwie kilka dni po światowej premierze najnowszej generacji modelu Qashqai Nissan otworzył zamówienia na wersję Premiere Edition. Specjalna premierowa edycja dostępna będzie w 2 odmianac
Ariya to elektryczny, kompaktowy crossover w kilku wersjach mocy i napędu. Kilka pierwszych egzemplarzy Nissana Ariya, niedawno zaprezentowanego w pełni elektrycznego coupé
Nissan daje ludziom doskonały prezent pod tegoroczną choinkę – bezstresowy bożonarodzeniowy wyjazd bestsellerowym rodzinnym crossoverem Qashqai, zaprojektowanym pod kątem łatwego załadunku
Nissan Qashqai nieprzypadkowo jest jednym z najpopularniejszych w Polsce modeli w segmencie kompaktowych crossoverów.
Nissan przedstawił szczegóły dotyczące zmodernizowanego pick-upa Navara, który jest już dostępny w sprzedaży w całej Europie.
Japoński producent stworzył wyjątkową edycję Nissana GT-R. Z okazji 50-lecia modelu wielbiciele będą mieli okazję wejść w posiadanie tego kultowego samochodu w zupełnie nowym wydaniu.
Jeszcze kilka lat temu daleka podróż w pełni elektrycznym samochodem wydawała się być pomysłem niezwykle trudnym do zrealizowania.
W ostatnich latach samochody elektryczne zdobywają coraz większą popularność, powoli stając się elementem krajobrazu motoryzacyjnego.