Nissan przedstawia kulisy programu szczegółowych testów, który zostały przeprowadzone, aby zoptymalizować doświadczenia z jazdy na drogach całego świata. Ich efektem są niezrównane osiągi i poziom komfortu modelu Ariya oraz poczucie pełnej kontroli nad samochodem.

Wszystkie elementy i cechy samochodu – od przyspieszenia i precyzji prowadzenia po wyciszenie kabiny i komfort jazdy – zostały poddane drobiazgowym testom przeprowadzonym przez zespół doświadczonych inżynierów na torze testowym na wyspie Hokkaido. Kolejne etapy obejmowały drobiazgową ocenę oraz ich dalsze dopracowywanie.

Ściśle określona procedura prac badawczych jest oparta na globalnym podejściu, aby jak najlepiej zaspokoić potrzeby kierowców z całego świata. Na przykład, kręty tor ośrodka testowego na wyspie Hokkaido został zaprojektowany tak, aby symulować typowe warunki jazdy w innych regionach świata, włącznie z Europą.

W ramach dodatkowej oceny model Ariya jest także testowany lokalnie, aby zweryfikować jego właściwości jezdne na europejskich drogach, których typowymi elementami są ciasne zakręty, szybkie autostrady i górskie trasy, i potwierdzić, że zaspokoją one potrzeby klientów.

Specjaliści Nissana z zespołu ds. oceny samochodów w Japonii oraz eksperci techniczni odpowiedzialni za rozwój produktu z brytyjskiego ośrodka Nissan Technical Centre w Cranfield prowadzą bliską współpracę – wymieniają się informacjami i wprowadzają zmiany dostosowane do specyfiki europejskiego rynku, które są zgodne z obowiązującymi przepisami.

Prace rozwojowe nad modelem Ariya były bardzo skomplikowanym przedsięwzięciem, ale ich realizacja dała nam ogromną satysfakcję. W ramach procesu nawiązaliśmy współpracę z naszymi kolegami z Japonii, aby uwzględnić oczekiwania europejskich klientów na wczesnym etapie prac rozwojowych, a obecnie poddajemy produkt ostatecznej ocenie na europejskich drogach” – podkreśla Ian Shepherd, dyrektor ds. zarządzania projektami Nissan Technical Centre Europe.

- Dzięki zgromadzonym informacjom i drobiazgowym testom przeprowadzonym przez naszych kolegów jesteśmy pewni, że Ariya będzie modelem, który przewyższy oczekiwania naszych klientów - dodał.