Dzięki 12 tysiącom egzemplarzy sprzedanych na całym świecie w 2017 roku BMW M2 było najpopularniejszym modelem BMW M GmbH – ta popularność była impulsem do stworzenia edycji specjalnej, która jeszcze bardziej podkreśla charakter i dynamikę tego kompaktowego sportowca najwyższej klasy.

a

Technologia rodem ze sportów motorowych i wyrazista stylistyka zorientowana na maksymalne osiągi pozwoliły BMW M2 (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 8,5 l / 100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 199 g/km) osiągnąć wyjątkową pozycję w segmencie samochodów kompaktowych klasy premium. Ekskluzywne BMW M2 Coupé Edycja Black Shadow podkreśla wyścigowe właściwości tego kompaktowego samochodu sportowego o precyzyjnie skomponowanej stylistyce. Edycja będzie dostępna od kwietnia 2018 r.

s

BMW M2 fascynuje precyzyjnym prowadzeniem i energicznym przyspieszeniem. Jego sześciocylindrowy silnik rzędowy o mocy 272 kW / 370 KM z technologią M TwinPower Turbo, klasyczny napęd tylny i układ jezdny zaprojektowany i dostrojony na podstawie długoletnich doświadczeń ze sportów motorowych, zachwyca kierowców wyścigowych na całym świecie. Z opcjonalną 7-biegową, dwusprzęgłową skrzynią M Drivelogic BMW M2 przyspiesza od zera do setki w jedyne 4,3 sekundy.

s

W bardzo krótkim czasie BMW M2 stało się bestsellerem i trafiło do nowych grup docelowych. Ponad 12 tys. egzemplarzy sprzedanych na całym świecie w pierwszym pełnym roku produkcji sprawiło, że BMW M2 stało się najbardziej popularnym modelem BMW M GmbH w 2017 roku.

BMW M2 Coupé Edycja Black Shadow wyróżnia się wybranymi cechami stylistycznymi, które dodatkowo poprawiają wygląd. Model jest dostępny tylko w metalizowanym kolorze szafirowoczarnym. Ponadto wygląd kompaktowego coupé podkreślają wyraziste 19- calowe, kute obręcze kół ze stopów lekkich Y Spoke w matowym, czarnym kolorze z ogumieniem mieszanym.

s

Dochodzą do tego lusterka zewnętrzne z karbonu, dekoracyjny grill atrapy chłodnicy M oraz listwy ozdobne błotników w błyszczącym, czarnym kolorze. Dyfuzor tylny z karbonu i wbudowane w tylny pas, typowe dla modeli M podwójne końcówki rur wydechowych w czarnym chromie po obu stronach tworzą w BMW M2 Coupé Edycja Black Shadow kolejne akcenty inspirowane motorsportem.