PEUGEOT 208 Rally 4 przeszedł udanie chrzest bojowy od czasu swojej premiery w 2019 roku. Świadczy o tym aż 436 startów w rajdach w różnych krajach świata. Model spełnił oczekiwania pod względem osiągów i niezawodności, czego dowodzą uzyskane wyniki, takie jak na przykład tytuł mistrza Włoch, który zdobył Paolo Andreucci w kategorii samochodów z napędem na jedną oś, tytuł mistrza Francji, po który sięgnął Mathieu Franceschi w rajdach szutrowych, czy zwycięstwo w Kategorii Juniorów Peugeot 208 Rally Cup Iberica 2020, które stało się udziałem Alejandro Cachona.

q

W tegorocznym sezonie PEUGEOT 208 Rally 4 zdążył już zająć całe podium w Rajdzie Monte Carlo. Niezawodność i wyniki PEUGEOT 208 Rally 4 uzyskiwane na różnych rodzajach nawierzchni czynią z niego samochód wzorcowy w swojej kategorii.  Polscy kierowcy, którzy zasiądą za kierownicą PEUGEOT 208 Rally 4 mieli okazję do zbudowania formy przed tegorocznym sezonem startując w dniach 19-21 marca w Rajdzie Slovakia Ring.

Skład zespołów, które wystartują w pierwszej rundzie tegorocznej edycji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski na PEUGEOT 208 Rally 4:

- Grzegorz Bonder/ Jakub Gerber: Grzegorz Bonder wkracza na wyższy poziom przesiadając się z PEUGEOT 208 R2 

- Michał Tochowicz/ Piotr Białowąs: to drugi rok za kierownicą PEUGEOT 208 Rally 4 Michała Tochowicza,

- Agnieszka Załęcka/Mateusz Pawłowski: Agnieszka Załęcka debiutuje za kierownicą PEUGEOT 208 Rally 4.

q

Łukasz Lewandowski, Mistrz Polski w 2019 roku i promotor tegorocznej edycji Rajdowych Mistrzostw Polski powiedział:

 Kategoria 2WD w mistrzostwach Polski jest bardzo konkurencyjna, a Peugeot Sport posiada w niej bogaty dorobek z tytułami mistrzowskimi zdobytymi przez PEUGEOT 208 R2 na przestrzeni ostatnich lat. Kierowcy poszukują konkurencyjnych konstrukcji, a PEUGEOT 208 Rally 4 jest niezwykle atrakcyjną propozycją. Jeśli więc zawodnikowi zależy na niezawodności i chce zwyciężać, PEUGEOT 208 Rally 4 staje się naturalnym wyborem. Dzięki swoim udowodnionym już zaletom, samochód ten będzie silnym przeciwnikiem i uatrakcyjni rywalizację w mistrzostwach.

 „Cieszę się, że PEUGEOT 208 Rally 4 wyjedzie na trasy tegorocznej edycji Rajdowych Mistrzostw Polski. Samochód wykazał się znakomitymi osiągami i trwałością podczas dotychczasowych startów, będzie więc na pewno silnym konkurentem w czasie zmagań w polskim cyklu i atrakcją nie tylko dla wielbicieli sportów samochodowych, ale i dla wszystkich fanów motoryzacji”, powiedział Paweł Gawryluk  dyrektor marki PEUGEOT w Polsce.

Kalendarz tegorocznej edycji Rajdowych Mistrzostw Polski:

4-6 czerwca: Rajd Žemaitija 2021 – Kielmy (szuter)

18-20 czerwca: 77. Rajd Polski – Mikołajki (szuter)

16-18 lipca: Rajd Nadwiślański – Puławy (asfalt)

5-7 sierpnia: 31. Rajd Rzeszowski – Rzeszów (asfalt)

10-12 września: 5. Rajd Śląska – Chorzów (asfalt)

1-3 października: 49. Rajd Świdnicki KRAUSE – Świdnica (asfalt)

15-17 października: 46. Rajd Koszyc – Koszyce (asfalt)