Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP), jedyna w Polsce organizacja branżowa firm wynajmu długoterminowego aut i Rent a Car, wybrał nowe władze. Na czele PZWLP stanął Grzegorz Szymański, który na co dzień jest Prezesem Arval Polska, jednej z największych i najdynamiczniej rozwijających się w kraju firm wynajmu długoterminowego samochodów. Nowy Prezes organizacji wchodzi w skład władz Związku od maja 2015 r., pełniąc do tej pory funkcję Członka Zarządu PZWLP.

Władze PZWLP w kolejnej dwuletniej kadencji zostały wybrane podczas Walnego Zebrania organizacji. W pięcioosobowym Zarządzie, obok Grzegorza Szymańskiego obejmującego stanowisko Prezesa, znalazł się ponownie Sławomir Wontrucki, Prezes LeasePlan Polska, który przez ostatnie 2 lata pełnił funkcję szefa Związku, a w rozpoczynającej się kadencji będzie Członkiem Zarządu. Swoją pracę we władzach organizacji, ponownie obejmując stanowiska Członków Zarządu, będą kontynuować również Leszek Pomorski, Prezes Alphabet Polska, Daniel Trzaskowski, Dyrektor Zarządzający Volkswagen Leasing oraz Paweł Piórkowski, Prezes Hertz (Motorent).

Grzegorz Szymański, nowy Prezes PZWLP, ukończył Wydział Finansów i Bankowości w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada również tytuł Executive MBA Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Illinois. Swoją karierę rozpoczynał w departamentach finansowych, m.in. w firmie FM Logistic (branża logistyczna). Posiada szerokie doświadczenie w branży CFM w Polsce. Od połowy grudnia 2014 r. jest Prezesem Zarządu i Dyrektorem Generalnym firmy Arval Polska, jednej z największych i najdłużej działających firm wynajmu długoterminowego samochodów w Polsce. Od momentu przejęcia przez Grzegorza Szymańskiego funkcji Prezesa, flota Arval powiększyła się do końca 2017 roku o ok. 7 000 samochodów, co oznacza, że firma Arval jest obecnie najszybciej rozwijającą się firmą CFM w Polsce. Z Arval Szymański jest związany od 12 lat. Do roku 2011 zajmował stanowisko Dyrektora Finansowego i Członka Zarządu, następnie w latach 2011 – 2014 pełnił funkcję Dyrektora Finansowego (CFO) w regionie Europy Środkowej i Krajów Śródziemnomorskich.

PZWLP to obecnie nie tylko jedna z najważniejszych w Polsce organizacji branży flotowej, ale również całego rynku motoryzacyjnego w kraju – mówi Grzegorz Szymański, Prezes Zarządu PZWLP, Prezes Arval Polska. – Członkowie PZWLP wygenerowali w 2017 r. łącznie ponad 1/3 sprzedaży nowych aut osobowych do firm, czyli ponad 114 tys. samochodów. Jednocześnie, organizacja dynamicznie się rozwija, poszerzając spektrum swojej działalności o kolejne ważne dla przyszłości branży flotowej w Polsce obszary, związane np. z szeroko pojętą edukacją czy odpowiedzialnością społeczną. Organizacja skupia obecnie największe i najważniejsze firmy w kraju, funkcjonujące na rynku wynajmu długoterminowego aut, Rent a Car, a także leasingu samochodów. Objęcie funkcji Prezesa Zarządu PZWLP jest dla mnie nie tylko ciekawym i ambitnym wyzwaniem w karierze zawodowej, ale również zaszczytem.

Poza Zarządem, Członkowie PZWLP wybrali również Komisję Rewizyjną Związku, która będzie funkcjonować w nowej kadencji. W jej skład ponownie weszli Hubert Laszczyk, Prezes firmy Express, Dariusz Tucharz, Dyrektor Departamentu CFM w mLeasing oraz Marcin Nivette, Prezes NFM.