Yokohama Europe GmbH z siedzibą w Niemczech, pełniąca funkcję Europejskiej Regionalnej Centrali japońskiego producenta opon premium YOKOHAMA, podpisała 14 maja umowę zakupu 100% udziałów ITR CEE Spółka z o.o., polskiej firmy będącej hurtowym dystrybutorem opon Yokohama w Europie Środkowo-Wschodniej. Po okresie przejęcia nazwa polskiej firmy została zmieniona na Yokohama CEE Spółka z.o.o.

W

Yokohama CEE odpowiada za sprzedaż opon osobowych Yokohama i Alliance oraz opon Yokohama Motorsport w Polsce i na Ukrainie oraz w Kaliningradzie, Mołdawii i Bułgarii. Szefem operacji biznesowych został Artur Posłuszny, Zastępca Dyrektora Generalnego, który do momentu przejęcia pełnił podobną rolę. Posiada on bogate doświadczenie w branży oponiarskiej oraz w zakresie sprzedaży opon YOKOHAMA. Artur Posłuszny odpowiada również za współpracę z kluczowymi klientami oraz działania marketingowe.

Nowy szef Yokohama CEE jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz Akademii Strategicznego Przywództwa Harvard Business School/CIMI. Podlega on kierownictwu YOKOHAMA Europe: Prezydentowi YOKOHAMA Europe, Hiroyuki Shioiri, a także Wiceprezesowi Wykonawczemu T. Fujino oraz Wiceprezesowi Wykonawczemu ds. Administracji K. Kosekiemu. Artur Posłuszny kieruje w Polsce zespołem menedżerów, w którym Rafał Rak jest Zastępcą Kierownika ds. Sprzedaży Detalicznej, Joanna Śliwowska – Pielak pełni funkcję Kierownik ds. Logistyki a Marta Krogulska jest Menedżerem ds. Rachunkowości. Po ogłoszeniu nominacji Artur Posłuszny wyraził satysfakcję z powołania go na stanowisko i zaufanie odnośnie rozwoju biznesu w zarządzanym regionie w przyszłości.

Produkty YOKOHAMA są dostępne na polskim rynku od prawie 20 lat.