Nowy PEUGEOT 308, który znalazł się w finale konkursu Car of the Year 2022, jest już w Polsce. Ten najnowszy model spod znaku lwa można zarówno obejrzeć w salonach sprzedaży, jak i umówić się na jazdę testową, między innymi w czasie Dni Otwartych, organizowanych w dniach 14-15.01 oraz 21-22.01.

a

Nowy PEUGEOT 308 HYBRID wyrazem nowej tożsamości marki

Nowy PEUGEOT 308 jest pierwszym samochodem seryjnym prezentującym nowe logo – symbol nowej tożsamości marki. W ramach rozpoczynającej się kampanii reklamowej nowe logo zostanie wyświetlone na jednym z najwyższych budynków w Warszawie – Warsaw Spire.

Od czasu powstania PEUGEOT przeszedł wszelkiego rodzaju rewolucje: przemysłową, technologiczną, polityczną, społeczną, a teraz także cyfrową.

Nowa cyfrowa rewolucja rozpoczęła się na początku XXI w. i trwa do chwili obecnej, nabierając coraz większego tempa. Marka PEUGEOT szybko się do niej dostosowała, wprowadzając innowacje już nie tyle natury mechanicznej, co wirtualnej.

PEUGEOT i-Cockpit® - cyfrowy interfejs przyjemności

Wprowadzony na rynek w październiku 2021 roku nowy PEUGEOT 308 zaoferował klientom najwyższej klasy innowację — nowej generacji PEUGEOT i-Cockpit®, zmieniony pod względem ergonomii, designu, jakości materiałów, jakości wykończenia oraz technologii, uzupełniony o zupełnie nowy interfejs cyfrowy. PEUGEOT i-Cockpit® (kompaktowa kierownica, zespół zegarów na linii wzroku kierowcy, centralny ekran dotykowy, ergonomiczna budowa i starannie dobrane materiały w kabinie) stał się jednym z wyróżników marki. Każda nowa generacja jest systematycznie wzbogacana i unowocześniana, aby zapewniać użytkownikom jeszcze mocniejsze i przyjemniejsze doznania z jazdy.

A

Nowy PEUGEOT 308 przyciąga uwagę wyrazistą i zmysłową stylistyką z nowym logo marki, a także zachwyca zaawansowanymi technologiami i doskonałymi parametrami. Zarys jego świateł Full LED ma charakterystyczny dla marki kształt: z przodu w formie pionowej linii, z tyłu w kształcie trzech ostrych kresek.

Marka PEUGEOT od 132 lat znajduje się niezmiennie w czołówce pod względem technologicznych innowacji – od modelu Type 1 z 1889, aż po nowy PEUGEOT 308 z 2021 roku. Dziś o innowacyjności modeli decyduje głównie elektronika i oprogramowanie. Do najnowszych osiągnięć należą: PEUGEOT i-Cockpit®, zaawansowane systemy wspomagania kierowcy, ekosystem zelektryfikowanych samochodów i bezprzewodowa aktualizacja oprogramowania pokładowego („over the air”). Wszystkie te technologie zostały wykorzystane w nowym PEUGEOT 308.