Mercedes Benz Marco Polo 300d 237 KM AWD A/T -  wrażenia z jazdy

Jeśli lubisz dalsze wyprawy, maksymalną niezależność i do tego cieszyć się wysokim komfortem podróżowania to Marco Polo będzie idealnym wyborem. 
Największą zaletą podróżowania tego typu samochodem jest to, że można oglądać świat dziś w jednym a jutro w drugim miejscu. 

A

Model bazuje na Klasie V i wyróżnia się bogato wyposażoną kabiną. Komfortowe miejsca do spania nawet dla czterech osób sprawia, że w szczególności odpowiada on potrzebom młodym rodzin, miłośników aktywnego wypoczynku poszukujących spontanicznych przygód czy entuzjastów sportów uprawianych na świeżym powietrzu.
Marco Polo wyposażony jest też w aneks kuchenny, w rozkładany stolik, kuchenkę z palnikiem gazowym, lodówkę i zlew oraz obrotowe przednie fotele. Dwa tylne fotele są regulowane elektrycznie i można je zamienić w łóżko w idealnie rozłożone, wygodną kanapę. Dodatkowe łóżko zostało umieszczone w wysuwanym do góry dachu. Wysokiej jakości materac piankowy (o wymiarach 2,05 x 1,13 m) opiera się na listwowym stelażu ze sprężystych elementów, które zapewniają komfortowy sen na całej powierzchni. Do przedniej krawędzi łóżka można przymocować siatkę ochronną dla dzieci.

A
Bagażnik samochodu przeznaczono na turystyczne fotele i stolik, które możemy rozłożyć pod rozkładanym manualnie dachem. Zarówno rozłożenie miejsca do spania na dachu jak i markizy jest naprawdę banalnie proste.

q

Dla Marco Polo dostępna jest również kolejna zaleta zwiększająca wygodę: aplikacja „Mercedes-Benz Touch”, opracowana specjalnie dla systemu informacyjno-rozrywkowego COMAND Online. Po raz pierwszy w kamperze można obsługiwać system informacyjno-rozrywkowy z dowolnego miejsca za pomocą smartfona – a nawet z fotela kempingowego umieszczonego przed drzwiami Marco Polo.

A

NAPĘD MARCO POLO
Do napędu modelu Marco Polo służy dwulitrowy turbodiesel o mocy 239 KM. 
Napęd na obie osie przenosi bardzo sprawna automatyczna skrzynia o 9 przełożeniach. Efekt jest taki, że do osiągnięcia 100 km/h, auto  ważące ponad 2,7 tony auto , potrzebuje zaledwie 9,5 sekundy. To naprawdę imponujący wynik. Maksymalna prędkość to 210 km/h.

p

PODSUMOWANIE
Marco Polo jest idealnym pojazdem dla indywidualistów i amatorów podróżowania. Projektanci Marco Polo przyłożyli dużą uwagę do kwestii stylowego designu oraz praktyczności. To przede wszystkim funkcjonalny, uniwersalny towarzysz podróży. 
Za sprawą kompaktowych wymiarów nadwozia i wysokości poniżej 2 metrów Marco Polo oferuje wyjątkowy poziom użyteczności na co dzień i może, może też bezproblemowo wjeżdżać na wielopoziomowe parkingi.

Autor: Robert Gołaszewski