Na Allianz Stadium w Turynie, w obecności Erica Laforge'a, dyrektora marki Jeep® dla regionu Rozszerzonej Europy (Enlarged Europe) i Novelli Varzi, dyrektor marki Jeep® we Włoszech, zawodnikom i pracownikom klubu Juventus przekazano flotę modelu Jeep Grand Cherokee 4xe.

Jeep i Juventus to idealny związek, łączący ze sobą kultową markę, jaką jest Jeep, i legendarną drużynę, jaką jest Juventus. To połączenie sukcesów, które w pełni odzwierciedlają wartości marki Jeep: wolność, przygodę, autentyczność i pasję. Jestem dumny, że mogę przekazać piłkarzom Juventusu nowego Jeepa Grand Cherokee 4xe, kultowy model, który wyróżnia się w kategorii „dużych SUV-ów” jako wzór wyrafinowania i technologii połączonych z idealną równowagą między dynamiką na drodze i możliwościami terenowymi. Wraz z wprowadzeniem 4xe, naszej ekskluzywnej zelektryfikowanej wersji 4x4, nowy Grand Cherokee zwiększa legendarne możliwości terenowe i wzmacnia unikalne DNA marki Jeep – powiedział Eric Laforge.

Partnerstwo Jeepa i Juventusu to dziesięcioletnia historia sukcesu rozpoczęta w sezonie 2012-2013 i powstała dzięki wyznawaniu podobnych wartości. Doprowadziły one do zdobycia osiemnastu tytułów mistrzowskich w Lidze, Pucharu Włoch i Superpucharu Włoch oraz pozwoliły zapisać niezapomniane karty w historii włoskiej piłki nożnej. Wreszcie, gdy myślimy o Jeepie i Juventusie, możemy kojarzyć je tylko z chwalebną historią, która rozsławiła te dwie marki na całym świecie.

Logo Jeep® na stroju piłkarskim to element propagowania elektryfikacji
W ostatnich sezonach styl kultowego czarno-białego stroju promował elektryfikację marki Jeep: najpierw były to inicjały „4xe”, czyli nowe 4x4 marki Jeep, a następnie czarny napis ozdobiony wzorem błyskawicy, by podkreślić ewolucję Jeepa w kierunku zrównoważonej mobilności.
Marka Jeep przyspiesza ten proces: po wprowadzeniu na rynek modeli Renegade i Compass 4xe w 2020 roku, w czerwcu 2021 roku pojawił się Wrangler 4xe. Obecnie model Avenger – „Samochód roku 2023” – jest pierwszym w 100% elektrycznym SUV-em marki, a Grand Cherokee 4xe stanowi dopełnienie zelektryfikowanej gamy flagowego Jeepa, pierwszego modelu, który ponad 30 lat temu wprowadził na drogi ideę „Premium 4x4”, a także otrzymał więcej nagród niż jakikolwiek SUV w historii.

Krótki opis Jeepa Grand Cherokee
Nowy Jeep Grand Cherokee 4xe łączy w sobie zaawansowany, czterocylindrowy silnik o pojemności 2,0 litra z turbodoładowaniem, dwa silniki elektryczne, solidną 8-stopniową automatyczną skrzynię biegów TorqueFlite i sprawdzone systemy napędu 4x4 Jeepa o mocy 380 KM i momencie obrotowym 637 Nm.

400-woltowy pakiet akumulatorów składa się z 96 ogniw litowo-jonowych i zapewnia do 48 km zasięgu w trybie całkowicie elektrycznym w cyklu mieszanym i do 51 km zasięgu w trybie całkowicie elektrycznym w cyklu miejskim oraz całkowity zasięg do 700 km.

Nowy model otwiera nowe możliwości w zakresie wyjątkowych osiągów, komfortu i funkcjonalności, został bowiem zaprojektowany i wykonany tak, aby oferować jeszcze więcej elementów i systemów, dzięki którym ten właśnie Jeep stał się prawdziwą światową ikoną w segmencie SUV-ów premium.

• Bardziej przyjazny dla środowiska napęd o doskonałych osiągach – dzięki technologii plug-in 4xe zapewniającej do 51 km zasięgu elektrycznego w mieście oraz łączny zasięg do 700 km, jest to najbardziej zrównoważony ekologicznie Grand Cherokee z napędem 4x4, potwierdzający zaangażowanie marki Jeep w ideę „Wolności bez Emisji”. Bez kompromisów w kwestii osiągów, bowiem nowy model przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 6,3 sekundy.

• Udoskonalone osiągi – nowy Trailhawk 4xe, najbardziej zaawansowany pod względem osiągów 4x4 Grand Cherokee w historii, pokonał szlak Rubicon Trail w trybie całkowicie elektrycznym; nowy, elektronicznie rozłączany przedni stabilizator zapewnia lepszą artykulację zawieszenia i przyczepność podczas jazdy po skałach lub na nierównym terenie.

• Udoskonalona technologia – system Uconnect™ 5 z innowacyjnym w tym segmencie ekranem dla pasażera z przodu, nowym systemem rozrywki w wysokiej rozdzielczości dla pasażerów siedzących z tyłu oraz systemem Active Driving Assist.

• Jeszcze więcej miejsca i większa wszechstronność – nowy Jeep Grand Cherokee 4xe oferuje wyższy poziom komfortu i przestronności, a w jego bagażniku zmieści się nawet umieszczony poprzecznie zestaw kijów golfowych.

• Więcej innowacyjnych rozwiązań – dzięki nowej architekturze pojazdu, nowej stylistyce nadwozia i nowemu wnętrzu z przednim ekranem pasażera, a także niezależnemu przedniemu i tylnemu zawieszeniu oraz nowemu zawieszeniu pneumatycznemu Quadra-Lift z elektronicznym układem adaptacyjnego tłumienia.

• Doskonała, światowej klasy jakość wykonania – gama obejmuje wersję wyposażenia Summit Reserve z elegancką skórzaną tapicerką Palermo, elementami wykonanymi z naturalnego drewna i 19-głośnikowym systemem audio McIntosh o mocy 950 Watt.

• Jeszcze większe bezpieczeństwo – dzięki ponad 110 zaawansowanym systemom bezpieczeństwa i ochrony, obejmującym m.in. systemy Active Driving Assist umożliwiające zautomatyzowaną jazdę poziomu drugiego z rękami na kierownicy oraz kamerę z widokiem 360° i kamery do jazdy nocnej systemu „Night Vision”.

Połączenie nowej konstrukcji i aerodynamicznego kształtu nadwozia poprawia osiągi pojazdu, zapewnia większe bezpieczeństwo i niezawodność, a jednocześnie zmniejsza znacząco masę pojazdu, hałas i wibracje. Zaprojektowany z myślą o najwyższym poziomie bezpieczeństwa pasażerów, komfortu i wygody, nowy Jeep® Grand Cherokee 4xe wyposażony jest w liczne systemy i technologie nowej generacji wyróżniające go na tle innych modeli w segmencie pełnowymiarowych SUV-ów.