SUZUKI

Korporacja powstała w 1920 roku. Jest znanym producentem samochodów i motocykli. Suzuki Motor Corporation produkuje również silniki elektryczne, generatory prądotwórcze, pompy wodne silniki zaburtowe, instrumenty medyczne. Jest właścicielem praw do organów Hammonda. Obecnie (od 2000 roku) kierowana jest przez Osamu Suzuki, kolejnego przedstawiciela rodziny Suzuki. Główna siedziba mieści się w Hamamatsu, Shizuoka w Japonii.

W roku fiskalnym 2018 firma Suzuki Motor Corporation wyprodukowała 3 393 976 samochodów, z czego 1 010 657 w Japonii, a pozostałe 2 383 319 w fabrykach zagranicznych. W macierzystej fabryce w Hamamatsu zostało wyprodukowane 114 918 motocykli, a dalsze 1 632 434 jednośladów opuściło fabryki zagraniczne. Suzuki Motor Corporation posiada 147 zagranicznych dystrybutorów samochodów, motocykli oraz silników zaburtowych i operuje na 210 rynkach zagranicznych obejmujących kraje oraz regiony. Korporacja posiada 30 fabryk zagranicznych – 16 produkujących samochody, 17 – motocykle i jedną fabrykę silników zaburtowych, a także 5 fabryk lokalnych. W roku kalendarzowym 2018 Suzuki znalazła się na 5. miejscu w światowym rankingu marek samochodowych. W Europie sprzedaż ponad 245 tysięcy samochodów pozwoliła Suzuki uplasować się na trzecim miejscu wśród japońskich producentów, za Toyotą i Nissanem.

Artykuły o marce

Na targach Auto Expo 2023 w Delhi zaprezentowano koncepcyjne, elektryczne Suzuki eVX.
W salonach marki Suzuki debiutuje S-Cross z nowym układem napędowym Strong Hybrid, czyli z tzw. pełną hybrydą.
Polacy upodobali sobie samochody z podwyższonym nadwoziem.
Suzuki odsłania zupełnie nowy model – ACROSS – muskularny SUV o sportowym charakterze wyposażony w nowoczesny i oszczędny napęd hybrydowy typu Plug-in oraz zaawansowany napęd 4x4 E-Four, za
Lubelski dealer Suzuki Auto Broker unowocześnia styl komunikacji i kontaktu z klientami i otwiera pierwszy showroom marki zlokalizowany w centrum handlowym w Zamościu.