Nagroda przyznana podczas szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach to efekt systematycznego działania BMW Group Polska na rzecz rozwoju rynku elektromobilności w Polsce. Firma została doceniona także za odpowiedzialne podejście do produktów oraz konsekwentną realizację wizji mobilności przyszłości.

Podczas szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) i firma doradcza PwC po raz pierwszy przyznały wyróżnienia „Liderów Elektromobilności 2018”. BMW Group Polska jest jedną z sześciu firm, które zostały uznane za najbardziej zaangażowane w rozwój zero- i niskoemisyjnego transportu.

a

Ranking powstał na podstawie badania, w którym wzięło udział 116 firm i instytucji z Polski, w tym producenci pojazdów, infrastruktury ładowania, komponentów, instytucje finansowe, użytkownicy flot czy odbiorcy technologii. Patronat honorowy nad rankingiem „Lider Elektromobilności 2018” objęło Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz Ministerstwo Energii.

Kluczowa rola elektromobilności w strategii BMW Group.

Elektryfikacja motoryzacji jest jednym z głównych filarów strategii firmy. W najbliższych latach BMW Group planuje znacząco rozszerzyć gamę zelektryfikowanych pojazdów. Do 2021 r. firma będzie oferować 5 modeli z napędem w pełni elektrycznym: BMW i3, MINI Electric, BMW iX3, BMW i4 oraz BMW iNEXT. Do 2025 r. liczba ta wzrośnie do co najmniej 12. Wraz hybrydami typu plug-in, marki BMW i MINI zaproponują klientom łącznie 25 zelektryfikowanych modeli. Tylko w tym roku koncern planuje sprzedaż 140 000 tego typu samochodów. Do końca 2019 r., łącznie aż pół miliona zelektryfikowanych pojazdów BMW Group będzie jeździć po światowych drogach.

Rozwój elektromobilności nabiera tempa.

W Polsce zainteresowanie samochodami elektrycznymi z roku na rok wyraźnie rośnie. Od dwóch lat BMW Group Polska notuje ponad stuprocentową dynamikę wzrostu rejestracji samochodów zelektryfikowanych (wzrost o 127% w 2016 r. w porównaniu do 2015 r. i 108% w 2017 r. w porównaniu do 2016 r.).