Nowe Audi Q5 otrzymało najwyższą ocenę – pięć gwiazdek – w teście Euro NCAP. Bestseller z Ingolstadt potwierdził w ten sposób przynależność do grona najbezpieczniejszych aut w swojej klasie. 

Audi Q5 pokazało swoje zalety na praktycznie każdym etapie testów. Nowa generacja odnoszącego sukcesy modelu z Ingolstadt zbierała najwyższe noty w obszarach ochrony pasażerów, bezpieczeństwa dzieci oraz ochrony pieszych. Seryjnie montowane systemy wsparcia kierowcy, np. system hamowania awaryjnego pre sense city, reagujący na pojazdy i pieszych znajdujących się przed naszym samochodem, znacząco wpłynęły na najwyższą ocenę. 

Audi Q5 uzyskało wysokie wyniki punktowe również na polu bezpieczeństwa zderzeniowego, nawet pomimo tego, że jego masa całkowita spadła o blisko 90 kg w porównaniu z poprzednikiem. Świetne rezultaty testów Euro NCAP podkreślają najwyższe standardy aktywnego i pasywnego bezpieczeństwa oraz lekkiej konstrukcji wyznaczane przez markę z czterema pierścieniami w logo. 

Euro NCAP, począwszy od roku 1997, testuje nowe modele aut pod względem bezpieczeństwa zderzeniowego. W ramach organizacji współpracują ze sobą europejskie ministerstwa transportu, automobilkluby, firmy ubezpieczeniowe i rzecznicy praw konsumenta. Wymogi testów Euro NCAP, na wielu polach bardzo rygorystyczne, znacznie przekraczają obowiązujące wytyczne europejskich ustawodawców.