BFGoodrich przedstawia nowość – BFGoodrich Mud-Terrain T/A KM3 to opona terenowa nowej generacji przeznaczona do jazdy w ekstremalnych warunkach. Dzięki zastosowanym technologiom zapewnia lepszą trakcję, przyczepność oraz wytrzymałość na błotnistej i kamienistej nawierzchni.

 

Opona BFGoodrich Mud-Terrain T/A KM3 to najnowsza propozycja z oferty marki posiadającej ponad 40 lat doświadczenia w projektowaniu i produkcji ogumienia off-road. BFGoodrich Mud-Terrain T/A KM3 jest oponą terenową nowej generacji. W porównaniu do swoje poprzedniczki posiada o 5 proc. lepszą trakcję na błocie dzięki zastosowaniu pasa wypustek Mud-Phobic w rowkach bieżnika, które ułatwiają samooczyszczanie z nagromadzonego błota. Dzięki temu opona oferuje znakomitą trakcję na podmokłej i grząskiej nawierzchni, a specjalnie zaprojektowane masywne klocki bieżnika Terrain-Attack zapewniają doskonałą przyczepność niezależnie od kąta natarcia.

 

 q

Zaawansowana mieszanka Krawl-TEK zastosowana w BFGoodrich Mud-Terrain T/A KM3 zapewnia o 8 proc. lepszą przyczepność na kamieniach, skałach i innych nawierzchniach mogących powodować ślizganie się opony. Strefa ugięcia Linear Flex Zone umożliwia lepszą pracę opony przy niższym ciśnieniu, dzięki czemu jej większa powierzchnia przylega do podłoża i poprawia się przyczepność. Traction-Armor Sidewall Sculpture zapobiega rozwarstwianiu się boków opony, a karbowana konstrukcja bieżnika dodatkowo podnosi jakość prowadzenia na grząskich i błotnistych nawierzchniach.

 

BFGoodrich Mud-Terrain T/A KM3 to opona przygotowana na najtrudniejsze warunki off-road. Ściany boczne są o 27 proc. wytrzymalsze dzięki zastosowaniu sprawdzonej w rajdach technologii CoreGard Max, która pomaga zapobiegać m.in. przebiciu i pęknięciu ścian bocznych. Technologia ta wcześniej została wykorzystana w oponie BFGoodrich Baja T/A KR3.

 

Oprócz wysokich osiągów w terenie opona BFGoodrich Mud-Terrain T/A KM3 doskonale sprawdzi się również na drogach dojazdowych. Opona BFGoodrich Mud-Terrain T/A KM3 będzie dostępna w Europie w 42 rozmiarach od 15 "do 20" (poszczególne rozmiary będą sukcesywnie wchodzić na rynek od maja 2018 roku). Pokrywa to zapotrzebowanie 75 proc. rynku ogumienia 4x4 i gwarantuje największy zakres w tej kategorii opon.