Po długiej trasie i wyjątkowych krajobrazach Islandii w 2022 roku, Honda Adventure Roads rozpoczyna nowy rozdział. Na przyszły rok zaplanowano pierwszą z trzech corocznych imprez, z których każda odbędzie się na innym kontynencie.

q

W 2024 roku Honda Adventure Roads powróci do Afryki, gdzie motocykliści pokonają ponad 2800 km przez ruchome wydmy i górskie krajobrazy Maroka na słynnych CRF1100L Africa Twin. Trasa została zaprojektowana tak, aby rozwinąć umiejętności nawet najbardziej doświadczonych jeźdźców terenowych.

Historia cyklu Honda Adventure Roads rozpoczęła się w 2017 roku od epickiej, 8-dniowej podróży na motocyklach CRF1000L Africa Twin, na dystansie 3500 km, z Oslo do Nordkapp – najbardziej wysuniętego na północ punktu w Europie. W drugiej edycji, w 2019 r., podczas 12 dni pełnych przygód, jeźdźcy pokonali na "Afrykach" dystans 3700 km wśród najpiękniejszych krajobrazów RPA. Następnie w lipcu 2022 r., na Islandii, 30 jeźdźców stanęło przed wyzwaniem pokonania ośnieżonych gór i mroźnych przepraw przez rzeki oraz zmierzenia się z najtrudniejszymi jak dotąd warunkami pogodowymi.

q

W 2024 roku Honda Motor Europe ponownie zaoferuje 30 motocyklistom niezapomniane, jedyne w swoim rodzaju wrażenia. Przygoda tym razem rozpocznie się w Agadirze, na zachodnim wybrzeżu Maroka. Stamtąd jeźdźcy pojadą na wschód, w kierunku wydm Erg Chebbi w Gara Medouar, przejeżdżając przez góry Atlas i niezwykły Kanion Dades, a następnie skierują się na północ do miejsca docelowego - miasta Nador. Oprócz oszałamiających widoków w terenie usianym historycznymi przełęczami górskimi i odcinkami testujących wytrzymałość wydm, jeźdźcy będą mogli poznać kulturę marokańską, przebywając na tradycyjnych biwakach i słuchając muzyki Gnaoua pod rozgwieżdżonym afrykańskim niebem.

Po raz kolejny uczestnicy Honda Adventure Roads będą podróżować na pokładzie CRF1100L Africa Twin,  flagowej maszyny Hondy typu Adventure, której reputacja w zakresie trwałości, stabilności i wytrzymałości została dodatkowo wzmocniona dzięki wyzwaniom pokonanym podczas poprzednich edycji imprezy (Honda Adventure Roads 2022: Iceland - Completed Journey - YouTube).

Motocykle zostaną ponownie dostarczane przez Hondę wraz ze wszystkimi niezbędnymi akcesoriami, a kierowcy będą mogli wybrać wersję z manualną skrzynią biegów lub unikalną, opracowaną przez Hondę przekładnią dwusprzęgłową. Pakiet „pod klucz” obejmuje również zakwaterowanie w najwyższym standardzie, transport bagażu, wyżywienie, nawigację, paliwo i opiekę medyczną.

Uczestnicy będą jechać za przewodnikami, a oprócz tego otrzymają system GPS Tripy II oraz system śledzenia Owaka, który będzie monitorował ich lokalizację nawet w głębi marokańskiej pustyni.

Dopełnieniem wyjątkowych wrażeń, jakie oferuje Honda Adventure Roads, ponownie będzie możliwość podróżowania razem z zawodnikami Honda Racing Corporation Dakar z zespołu Monster Energy Honda i skorzystania z profesjonalnych wskazówek tych światowej klasy sportowców.

Honda Adventure Roads 2024 to zapowiedź niezwykłych przeżyć, które po raz kolejny będą okazją do zdobycia wyjątkowych wspomnień i zbudowania koleżeńskich więzi na całe życie. Aby zgłosić swoje zainteresowanie i otrzymać bardziej szczegółowe informacje oraz ekskluzywne treści związane z przygotowaniami do podróży do Maroka, odwiedź stronę www.hondaadventureroads.com.