To pierwszy model francuskiej marki z nowym logotypem. Marka Peugeot wyrobiła sobie mocną pozycję w segmencie samochodów kompaktowych, dzięki sprzedaży ponad 7 milionów samochodów kolejnych generacji. Zdobyła 42 międzynarodowe nagrody łącznie z tytułem Samochodu Roku w 2014 roku. 

q

Nowy model uwodzi atrakcyjną stylistyką wysokiej klasy, a na jego masce po raz pierwszy pojawia się nowe logo marki. Optymalizacja całości konstrukcji pozwoliła powiększyć wnętrze, a jednocześnie okazała się korzystna dla dynamiki. Powstał samochód o mocnej tożsamości.

q

Pod względem technologii nowy PEUGEOT 308 jest wyposażony w wiele systemów wspomagania prowadzenia najnowszej generacji. Pojawia się również nowa wersja PEUGEOT i-Cockpit® z wbudowanym intuicyjnym i nowoczesnym systemem multimedialnym i-Connect® Advanced z dostępem do internetu.

q

Szeroka gamę napędowa

Nowy PEUGEOT 308 wyróżnia się efektywnością i doskonałymi parametrami aerodynamicznymi. Zgodnie z filozofią Power of Choice jest dostępny z napędem hybrydowym plug-in oraz silnikami spalinowymi, zarówno benzynowymi jak i wysokoprężnymi. Szeroką jak na dzisiejsze standardy,  obejmuje ona aż 7 wariantów. Nie chodzi jednak o 7 różnych silników, a o 3 w różnych konfiguracjach. Podstawową jednostką jest 3-cylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1,2 litra i mocy 110 lub 130 KM. W słabszym wariancie można wybrać wyłącznie przekładnię manualną (6b.), w mocniejszym opcjonalnie 8-biegowy automat. 308 można będzie kupić również z dieslem 1.5 o mocy 130 KM połączonym z sześciobiegowym manualem lub ośmiobiegowym automatem.

Pierwsze modele nowego Peugeot 308 pojawią się w salonach w drugiej połowie roku.