Odnowiony konstrukcyjnie model Space Star oficjalnie zadebiutował na naszym rynku podczas targów w Poznaniu i jest już dostępny w salonach sprzedaży. Nowy japończyk zyskał odświeżony wygląd, lepszej jakości materiały oraz nowe elementy wyposażenia.

a

Zarówno z przodu, jak i z tyłu pojawiły się nowe zderzaki, przeprojektowano też lampy. Uroku dodają chromowane listwy i wzory felg. Auto wyposażono m.in. w biksenonowe reflektory przednie, system bezkluczykowy, podgrzewane przednie siedzenia oraz układ wspomagania nagłego hamowania.

Bezpieczeństwo

Auto wyposażono w system stabilizacji toru jazdy (ASC), który w przypadku utraty przyczepności kół do nawierzchni, np. podczas jazdy w zakręcie, automatycznie koryguje moc silnik i przyhamowuje koła, aby pomóc w opanowaniu samochodu. W przypadku ewentualnej kolizji, kierowcę i pasażerów chroni 6 poduszek powietrza.

a

Krótki Promień skrętu

W miejskiej dżungli, nie bez znaczenia jest też promień skrętu auta. W przypadku nowego modelu Mitsubishi wynosi on tylko 4,6 metra. To jeden z najkrótszych promieni skrętu w segmencie aut miejskich.

Dwa silniki do wyboru

Pod maską znalazły się, do wyboru, dwa wolnossące silniki benzynowe:: trzycylindrowy 1.0 o mocy 71 KM i czterocylindrowy 1.2 o mocy 80 KM. Seryjnie oferowana jest pięciobiegowa skrzynia ręczna. Dla silnika 1.2 w opcji dostępna jest automatyczna przekładnia CVT. Bezstopniowa skrzynia biegów pozwala utrzymywać optymalną prędkość obrotową silnika dla zapewnienia wysokich osiągów i niższego spalania, które wynosi niewiele ponad 4 litry na 100 km.

RG