Marka Opel przedstawiła dzisiaj szczegóły dotyczące nowego lekkiego samochodu dostawczego (LCV) Combo. Oprócz przeprojektowanego przodu i nowego cyfrowego kokpitu, kompaktowy van nowej generacji, wykorzystujący wszystkie mocne strony swoich poprzedników, jest także pierwszym modelem w swoim segmencie rynku wyposażonym w najnowocześniejsze reflektory matrycowe LED Intelli-Lux. Lokalnie bezemisyjny nowy Combo Electric może poszczycić się również większym zasięgiem.

a

Oprócz wersji z napędem elektrycznym, nowy Opel Combo jest dostępny także z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi. Wersja z silnikiem diesela oferuje automatyczną przekładnię jako alternatywę dla manualnej skrzyni biegów. Obie wersje układu napędowego nowego Opla Combo są dostępne w dwóch długościach nadwozia i w opcji z dwoma lub trzema przednimi siedzeniami do wyboru. Ponadto nowy Combo jest dostępny jako 5‑miejscowa wersja z kabiną załogową.

Dyrektor generalny marki Opel, Opla Florian Huettl powiedział: „Nowy Opel Combo jest liderem w swojej klasie! Oprócz sprawdzonych, praktycznych rozwiązań transportowych nowy Opel Combo wyposażony jest także w zaawansowane technologie, które sprawiają, że praca staje się bezpieczniejsza i przyjemniejsza. Ponadto lokalnie bezemisyjny Combo Electric oferuje teraz większy zasięg – idealny pakiet dla profesjonalnych użytkowników”.

Dzięki charakterystycznemu pasowi przedniemu Opel Vizor, znanemu z najnowszych modeli samochodów osobowych Opla, nowy Opel Combo będzie natychmiast rozpoznawalny. Vizor integruje logo marki z charakterystyczną przednią sygnaturą świetlną, tworząc jedną wizualną całość, która rozciąga się na całej szerokości przedniego pasa samochodu.

a

Premiera: matrycowe reflektory Intelli-Lux LED w klasie Combo

Nowy Combo jest nie tylko pierwszym samochodem dostawczym marki Opel  wyposażonym w adaptacyjne, nieoślepiające reflektory matrycowe Intelli-Lux LED, ale także pierwszym modelem w swojej klasie wyposażonym w tą technologię. Gdy samochód opuszcza obszar zabudowany, reflektory matrycowe z łącznie 14 elementami LED automatycznie przełączają się w tryb świateł drogowych, ale długość i rozkład snopa światła są stale regulowane. Po wykryciu świateł samochodu jadącego z przodu, system wyłącza poszczególne diody LED, aby odciąć samochód od świateł drogowych i uniknąć oślepiania innych kierowców. Segmenty diodowe są automatycznie ponownie włączane, gdy światła innych pojazdów znikną z „pola widzenia” systemu.

Oprócz optymalnej widoczności w nocy, nowy Opel Combo Electric zapewnia także większy zasięg. Nowy, w pełni elektryczny kompaktowy van, oferujący 3 różne tryby jazdy: Eco, Normal i Power, może teraz pokonać do 330 kilometrów na jednym ładowaniu nowego akumulatora o pojemności 50 kWh (według cyklu mieszanego WLTP2), czyli o 50 km więcej niż jego poprzednik. Jest to zasługą dalszego rozwoju całkowicie elektrycznego układu napędowego i – po raz pierwszy w Combo – wysoce wydajnej pompy ciepła, która pomaga oszczędzać zasięg akumulatora podczas pracy w niskich temperaturach. Wyposażony w silnik elektryczny najnowszej generacji o mocy 100 kW/136 KM i momencie obrotowym 270 Nm, nowy Combo Electric może osiągnąć prędkość maksymalną 130 km/h. Standardowa ładowarka pokładowa o mocy 7,4 kW (opcjonalnie 11 kW), umożliwia szybkie ładowanie: na publicznej stacji ładowania o mocy 100 kW można naładować akumulator do 80% pojemności w mniej niż 30 minut.

a

Nowy Opel Combo Electric: bezkompromisowy, lokalnie bezemisyjny transport

Wyjątkowym atutem nowego Opla Combo Electric pozostają jego możliwości transportowe i zdolność do holowania ciężkich ładunków. Podobnie jak jego poprzednik, nowy, w pełni elektryczny kompaktowy van nadal oferuje do 4,4 m3 wiodącej w swojej klasie przestrzeni ładunkowej (podobnie jak wersja z silnikiem spalinowym), natomiast ładowność wynosząca 780 kg i uciąg 750 kg są najlepsze w swojej klasie.  

W celu dodatkowego udoskonalenia wrażeń z jazdy, kokpit i ergonomia Combo zostały również ulepszone pod względem łatwości obsługi. Nowe systemy informacyjno-rozrywkowe z 10-calowymi kolorowymi ekranami dotykowymi wykorzystują – po raz pierwszy w samochodach dostawczych Opla – zintegrowaną platformę Snapdragon Cockpit Platform firmy Qualcomm Technologies1, oferując ulepszoną grafikę, multimedia, rozpoznawanie obrazów. Systemy są kompatybilne z bezprzewodowymi urządzeniami Apple CarPlay i Android Auto.

Nowy Combo może być również wyposażony w innowacyjną stację dokującą na smartfona. Po połączeniu się ze stacją za pośrednictwem dedykowanej aplikacji, smartfon użytkownika staje się panelem sterowania systemem informacyjno-rozrywkowym pojazdu, współpracującym również z przyciskami na kierownicy. W nowym Combo Electric, łopatki umieszczone za całkowicie nową kierownicą umożliwiają kierowcy wybór trzech poziomów odzyskiwania energii dla regeneracyjnego układu hamulcowego.

a

Bezpieczniejsze wykonywanie manewrów: tylne i boczne kamery przekazują obraz do cyfrowego lusterka wstecznego

Jeśli chodzi o ochronę pasażerów i innych uczestników ruchu, Opel Combo nowej generacji pozostaje liderem w swojej klasie. Nowością w zakresie bezpieczeństwa jest system Dynamic Surround Vision. System składa się z dwóch kamer, jednej umieszczonej nad tylnymi drzwiami i drugiej pod bocznym lusterkiem po stronie pasażera. Oba obrazy – widok z tyłu podczas jazdy oraz (po aktywacji za pomocą kierunkowskazu) z bocznego martwego pola – są wyświetlane w nowym cyfrowym lusterku wstecznym o wysokiej rozdzielczości. W porównaniu z tradycyjnymi lusterkami, system zapewnia lepszą widoczność, umożliwiając kierowcy bezpieczniejsze wykonywanie manewrów.

Dodatkowe bezpieczeństwo zapewnia szeroka gama aż 18 zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy (ADAS) – wiele z nich dostępnych jest w ramach standardowego wyposażenia – w tym inteligentny asystent prędkości, system wspomagający utrzymanie pojazdu na pasie ruchu, zaawansowany układ automatycznego hamowania awaryjnego i system monitorowania zmęczenia kierowcy. Opcjonalnie dostępny także jest tempomat adaptacyjny.

Zaawansowany technologicznie, przestronny i świetnie radzący sobie również z wyzwaniami w wadze ciężkiej, nowy Opel Combo to idealny wybór dla profesjonalnych użytkowników poszukujących wydajnego kompaktowego vana. Bezkompromisowa pod względem funkcjonalności, nowa w pełni elektryczna wersja oferuje wszystkie mocne strony swojego spalinowego rodzeństwa w połączeniu z możliwością lokalnie bezemisyjnej jazdy na obszarach podmiejskich i w mieście. Sprzedaż nowego Opla Combo i Combo Electric rozpocznie się pod koniec bieżącego roku.

Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.