Nikodem Wierzbicki wygrywając pierwszy z wyścigów na legendarnym torze Monza i zajmując trzecie miejsce podczas drugiego wyścigu zapewnił sobie tytuł Mistrza Polski w klasyfikacji sezonu KIA Platinum Cup. W klasyfikacji sezonu, po 12 wyścigach rozgrywanych na torach Hungaroring, Poznań, Red Bull Ring Slovakiaring, Most i Monza kolejne miejsca na podium cyklu zajęli Dawid Borek i Kamil Serafin.

a

Zrealizowałem plan, który miałem założony na ten sezon. W tym rokubyło naprawdę dużo wali. Mocno przygotowywałem się do każdego startu i jestem bardzo zadowolony z końcowego rezultatu. Gratuluję również chłopakom, bo przez cały sezon toczyliśmy zacięty bój, ale zrobiłem to – powiedział Wierzbicki. Za swoją wygraną w pucharze otrzymał, oprócz pucharów czek na 35 tysięcy złotych.

Kierowców którzy zaczynali swoją sportową karierę od wyścigów w KIA Picanto czy KIA ProCeed obecnie spotkać można w wielu serialach wyścigowych, w których startują znacznie mocniejszymi samochodami, nierzadko w zawodowych zespołach. Podczas spotkań podczas rozmaitych europejskich zawodów, zawsze z rozrzewnieniem przypominają sobie o wyścigowych początkach w tych małych, stukonnych autach.