Przejdź do treści

SsangYong

Firma została założona 4 marca 1954 roku jako Hadonghwan Motor Company, która początkowo zajmowała się produkcją aut terenowych. W 1977 roku zmieniona została nazwa na Dong-A Motor, natomiast od 1988 roku po przejęciu w 1986 roku firmy przez Ssangyong Business Group, występuje pod obecną nazwą. W 1997 roku spółka przejęła bankrutującego brytyjskiego producenta samochodów sportowych i luksusowych - Panther Westwinds.  Od 1991 roku firma współpracuje z niemieckim koncernem Daimler-Benz, który to w 1993 roku zakupił 5% akcji firmy SsangYong, w wyniku czego niektóre pojazdy marki posiadają niemieckie podzespoły. W listopadzie 2010 roku przedsiębiorstwo wykupione zostało przez indyjską spółkę Mahindra & Mahindra Limited.

Najnowsze

Komentarze specjalistów

Hubert Niedzielski

Dział Marketingu ŠKODA

Cieszymy się, że nasze dwa modele, Fabia i Octavia, są w tym roku zdecydowanie najpopularniejsze wśród klientów, decydujących się na zakup nowych aut. To wynik wielu lat realizowania konsekwentnej strategii i dużej dbałości w dostosowywaniu specyfikacji oraz oferty do potrzeb polskiego rynku.

Tomasz Chodkiewicz

Dyrektor sprzedaży Peugeot, Citroen, DS. Automobiles

Generalnie postawiliśmy sobie za cel pokazać się jeszcze raz na rynku flotowym. Zaczynaliśmy wszystko od początku. Nowy zespół, nowa strategia sprzedaży do firm.