Przejdź do treści

NOWY SEAT IBIZA NAJLEPSZYM AUTEM W KATEGORII SUPERMINI

Dopiero pojawił się na rynku, a już ma na koncie pierwszą ważną międzynarodową nagrodę – stylowy SEAT Ibiza został właśnie wyróżniony przez magazyn „Auto Express” tytułem najlepszego modelu 2017 roku w segmencie Supermini. Wcześniej hiszpańskiego producenta uhonorowano nagrodami dla SUV-a Ateca oraz Alhambry.

Ibiza piątej generacji jest samochodem zbudowanym na zupełnie nowej platformie MQB A0 z imponującym pakietem rozwiązań technologicznych. Ibiza to najlepiej sprzedający się model SEAT-a – od jego wprowadzenia na rynek w 1984 roku, do Klientów trafiło już ponad 5,5 miliona tych pojazdów.

- Nowa Ibiza to urzekające auto z dojrzałością, której do tej pory nie doświadczyliśmy w tej klasie. Uwielbiamy przestrzeń, komfort, wyrafinowanie oraz styl tego modelu. Uwagę zwraca także atrakcyjna cena - to naprawdę niedrogi samochód do zakupu, jak i dalszej eksploatacji - mówi Steve Fowler, redaktor naczelny „Auto Expressu”. Magazyn już wcześniej zrecenzował nową Ibizę jako ważnego gracza w segmencie aut ulubionym przez Brytyjczyków.

Premiera crossovera Arona

Wiadomość o nagrodzie dla Ibizy pojawiła się zaledwie dzień po prezentacji SEAT-a Arony. Model, który jest zbudowany na tej samej platformie, przeciera szlaki producentowi w segmencie crossoverów. Nowa Arona w salonach dealerskich pojawi się w listopadzie. Hiszpańska marka zainwestowała rekordową kwotę 900 milionów euro w badania i rozwój obu modeli – a dzięki Aronie zwiększy pokrycie rynku do 75%. Nowy crossover jeszcze bardziej napędzi sprzedaż SEAT-a, która od stycznia do maja tego roku wzrosła o 13,9%

Komentarze specjalistów

Hubert Niedzielski

Dział Marketingu ŠKODA

Cieszymy się, że nasze dwa modele, Fabia i Octavia, są w tym roku zdecydowanie najpopularniejsze wśród klientów, decydujących się na zakup nowych aut. To wynik wielu lat realizowania konsekwentnej strategii i dużej dbałości w dostosowywaniu specyfikacji oraz oferty do potrzeb polskiego rynku.

Tomasz Chodkiewicz

Dyrektor sprzedaży Peugeot, Citroen, DS. Automobiles

Generalnie postawiliśmy sobie za cel pokazać się jeszcze raz na rynku flotowym. Zaczynaliśmy wszystko od początku. Nowy zespół, nowa strategia sprzedaży do firm.