Przejdź do treści
Premium

Nowe Audi Q5 potwierdza swoją klasę w teście Euro NCAP

Nowe Audi Q5 otrzymało najwyższą ocenę – pięć gwiazdek – w teście Euro NCAP. Bestseller z Ingolstadt potwierdził w ten sposób przynależność do grona najbezpieczniejszych aut w swojej klasie. 

Audi Q5 pokazało swoje zalety na praktycznie każdym etapie testów. Nowa generacja odnoszącego sukcesy modelu z Ingolstadt zbierała najwyższe noty w obszarach ochrony pasażerów, bezpieczeństwa dzieci oraz ochrony pieszych. Seryjnie montowane systemy wsparcia kierowcy, np. system hamowania awaryjnego pre sense city, reagujący na pojazdy i pieszych znajdujących się przed naszym samochodem, znacząco wpłynęły na najwyższą ocenę. 

Audi Q5 uzyskało wysokie wyniki punktowe również na polu bezpieczeństwa zderzeniowego, nawet pomimo tego, że jego masa całkowita spadła o blisko 90 kg w porównaniu z poprzednikiem. Świetne rezultaty testów Euro NCAP podkreślają najwyższe standardy aktywnego i pasywnego bezpieczeństwa oraz lekkiej konstrukcji wyznaczane przez markę z czterema pierścieniami w logo. 

Euro NCAP, począwszy od roku 1997, testuje nowe modele aut pod względem bezpieczeństwa zderzeniowego. W ramach organizacji współpracują ze sobą europejskie ministerstwa transportu, automobilkluby, firmy ubezpieczeniowe i rzecznicy praw konsumenta. Wymogi testów Euro NCAP, na wielu polach bardzo rygorystyczne, znacznie przekraczają obowiązujące wytyczne europejskich ustawodawców.

Komentarze specjalistów

Hubert Niedzielski

Dział Marketingu ŠKODA

Cieszymy się, że nasze dwa modele, Fabia i Octavia, są w tym roku zdecydowanie najpopularniejsze wśród klientów, decydujących się na zakup nowych aut. To wynik wielu lat realizowania konsekwentnej strategii i dużej dbałości w dostosowywaniu specyfikacji oraz oferty do potrzeb polskiego rynku.

Tomasz Chodkiewicz

Dyrektor sprzedaży Peugeot, Citroen, DS. Automobiles

Generalnie postawiliśmy sobie za cel pokazać się jeszcze raz na rynku flotowym. Zaczynaliśmy wszystko od początku. Nowy zespół, nowa strategia sprzedaży do firm.