Przejdź do treści
Wydarzenia

Genewa 2018 - najważniejsze premiery - MotoBiznes.pl

88 Międzynarodowy Salon Samochodowy w Genewie: 180 wystawców. 110 światowych i europejskich premier, 70 konferencji prasowych, 900 eksponowanych pojazdów, 10 tysięcy akredytowanych dziennikarzy i ponad 700 tysięcy zwiedzających.

Relacja z Genewy dla MotoBiznes.pl red. Mariusz Süss

Volvo V 60 nowe kombi szwedzkiego producenta należącego do Chińczyków. Auto zadebiutowało dzień po tym, jak model Volvo XC 40 został przez 60 dziennikarzy – jurorów Car of The Year 2017. W przyszłości V 60 T 8  Plug In osiągnie nawet 400 KM!

a

a

 a

Peugeot 508 – najważniejsza światowa premiera genewskiej wystawy. Eleganckie dynamiczne nadwozie, unikatowe wnętrze z cyfrowymi zegarami ( i-cocpit). Silniki: od 130 do 225 KM, w przyszłości ponad 300 – konna hybryda. Obok, znacznie skromniej, pojawił się kombi van Rifter, mający swoje rodzeństwo: Citroena Berlingo i Opla Combo.

a

a

Debiutujący crossover Lexus UX, zbudowany na nowej globalnej platformie GA-C będzie dostępny zarówno w wersji hybrydowej i benzynowej. Obok prototypowy Lexus LF 1 Limitless; oczywiście elektryczny.

a

W Genewie ciężko przecisnąć się przez stoisko Mercedesa i AMG. Nic dziwnego: debiuty nowej klasy A i C, odnowiona klasa G i S  w wersji Maybach.

a

a

a

a

Nowa Kia Ceed to prawdziwa gwiazda Genewy, jedna z ważniejszych premier imprezy; koreański kompakt zaskakuje bogatym wyposażeniem standardowym i piękną linią nadwozia.

a

a

FCA stawia na Amerykę. Europejska premiera Jeepa Wranglera: na szczęście FCA nie zaryzykowało drastycznej zmiany kształtu pojazdu – króla terenówek. Do tego Grand Cherokee o mocy pnad 700 KM i mniej popularni Europie goście z USA: full size pickup RAM i Dodge Challenger o mocy 840 KM.

a

a

j

Alpine A 110 – ulubione dziecko koncernu Renault, nawiązując do legendarnego coupe z 1960, będzie także dostępne w Polsce ( Śląsk).

g

Nowe Audi A 6 - to już ósma generacja bawarskiej limuzyny. Na Początek 3,0 TFSI 340 KM i 3,0 TDI 286 KM.

a

a

a

Ssanyong Musso: nowa generacja potężnego pickupa uzupełniła „osobową” wersję Rexton. Pod maską 181 KM.

a

Hyunday odświeżył gamę terenowego Santa Fe, debitujący Suv Kona pojawi się także w wersji elektrycznej.

a

Elektryczny Jaguar I-Pace; dwa silniki dają łącznie 400 KM i 475 kilometrów zasięgu. Częściowe ładowanie ( 80% stanu baterii)  może zająć 40 – 85 minut.

a

Skoda Vision X, prototyp hybrydowego miejskiego crossovera pewnie niedługo doczeka się wersji produkcyjnej. Obejrzeliśmy też trzecią generację Fabii.

s

Dwa zabytkowe egzemplarze Mustanga były ozdobą stoiska Forda.   50 lat temu na ekranach kin pojawił się dzielny porucznik Bullit, uciekający przed bandytami właśnie  Fordem Mustangiem. Z okazji rocznicy w Genewie zadebiutował 475 – konny Mustang Bullit, oczywiście w pięknym, butelkowym kolorze.

m

Komentarze specjalistów

Hubert Niedzielski

Dział Marketingu ŠKODA

Cieszymy się, że nasze dwa modele, Fabia i Octavia, są w tym roku zdecydowanie najpopularniejsze wśród klientów, decydujących się na zakup nowych aut. To wynik wielu lat realizowania konsekwentnej strategii i dużej dbałości w dostosowywaniu specyfikacji oraz oferty do potrzeb polskiego rynku.

Tomasz Chodkiewicz

Dyrektor sprzedaży Peugeot, Citroen, DS. Automobiles

Generalnie postawiliśmy sobie za cel pokazać się jeszcze raz na rynku flotowym. Zaczynaliśmy wszystko od początku. Nowy zespół, nowa strategia sprzedaży do firm.