Przejdź do treści
Wydarzenia
Targi i eventy
Elektryczne

Elektryczny zawrót głowy - Genewa c.d.

Każda chińska premiera auta budzi spore emocje zważywszy na fakt, że przy odrobinie starań produkty Państwa Środka są w stanie zalać każdy rynek. Jednak w przypadku modelu Venere, który produkowany będzie od 2019 przez LVCHI Auto… w Turynie, rzecz nie jest  w ilości egzemplarzy.

a

Venere to luksusowa, czteromiejscowa limuzyna, o długości ponad 5 metrów, napędzana czterema silnikami elektrycznymi ( dwa przód, dwa tył) o łącznej ponad 1000 KM. Pojemność umieszczonej pod podłogą baterii litowo – jonowej to aż 100 KWh; system napędowy zapewnia prędkość maksymalną 286 km/h i przyspieszenie do 100 km/h w ok. 2,5 sekundy! Co najważniejsze: zasięg pojazdu deklarowany przez producentów to aż 652 kilometry na jednym ładowaniu.

a

Grupa E-MOKE powstała we Francji 2 lata temu i powoli buduje swoją sieć sprzedaży i serwisów. Podstawowy produkt – mały samochodzik E-Moke, udający rasową terenówkę, jest wzorowany na legendarnym Mini Moke produkowanym przez British Motor Corporation (BMC) dla potrzeb wojsk spadochronowych. Jednak swoją popularność Mini Moke zawdzięczał  plażowiczom z St Tropez na francuskiej Riwierze; posiadaczką takiego autka była m.in. Brigitte Bardot. Od 1964 do końca produkcji w latach dziewięćdziesiątych, powstało ok. 50 000 Mini Moke.

a

Współczesny E-MOKE to  w pełni elektryczne autko, w pełni dopuszczone do ruchu w UE, występujące w trzech wersjach: czteromiejscowej Beachmoke z elektrycznym napędem ( choć jest i tradycyjna wersja benzynowa) o zasięgu 70 kilometrów, dwumiejscowej Moky, która mogą jeździć kierowcy powyżej 14 roku życia i Jummoke.

a

Ta ostatnia to już poważna zabawka, z napędem 4 x4, zasięgiem 200 kilometrów ( ładowanie baterii trwa 2,5 godziny) i prędkością maksymalną 120 km/h.

a

Microlino to współczesna wersja malutkiej, dwuosobowej  ISO Isetty z lat pięćdziesiątych ( markę potem przejęło BMW). Cechą charakterystyczną autka była przednia klapa, unosząca się wraz z kierownicą, zastępująca drzwi.

a

To najweselsze Auto genewskiej wystawy stworzył na nowo Wim Ouboter w kooperacji z włoską firmą Tazzari; sieć serwisowa w Szwajcarii powstała przy współpracy BOSH Service i liczy 70 punktów. Bateria 8 kWh ( opcjonalnie 14,4 kWh) zapewnia zasięg 120 lub 215 kilometrów; prędkość maksymalna to 90 km/h co w mieście powinno spokojnie wystarczać.

Autor: Mariusz Süss

 

Galeria

Komentarze specjalistów

Hubert Niedzielski

Dział Marketingu ŠKODA

Cieszymy się, że nasze dwa modele, Fabia i Octavia, są w tym roku zdecydowanie najpopularniejsze wśród klientów, decydujących się na zakup nowych aut. To wynik wielu lat realizowania konsekwentnej strategii i dużej dbałości w dostosowywaniu specyfikacji oraz oferty do potrzeb polskiego rynku.

Tomasz Chodkiewicz

Dyrektor sprzedaży Peugeot, Citroen, DS. Automobiles

Generalnie postawiliśmy sobie za cel pokazać się jeszcze raz na rynku flotowym. Zaczynaliśmy wszystko od początku. Nowy zespół, nowa strategia sprzedaży do firm.